Gerçek “Survivor”: Bethany Hamilton

13 yaşındayken köpekbalığı saldırısından kurtulan sörfçü Bethany Hamilton 6 aylık hamile, ama hamileliği en sevdiği spordan zevk almasına engel değil… Hangi spor mu? Sörf!

Hawaii’de genç bir sörfçüyken köpekbalığı tarafından saldırıya uğradıktan sonra sol kolunu kaybeden Bethany, hayatındaki zorluklara rağmen sörfü bırakmadı ve eşi Adam Dirk ile geçtiğimiz ay bir bebek beklediklerini açıkladı. 2010 yılında dünyanın en başarılı kadın sörfçüleri arasında ilk ona giren Bethany Hamilton, 2011 yılında hayat hikayesinden esinlenilerek çekilen ve başrollerini Dennis Quaid, Carrie Underwood ve Anna Sophia Robb’un paylaştığı ‘Soul Surfer’ filmiyle de biliniyor.269D7FB100000578-2993734-image-a-13_1426267599044

Tek kola sahip bir anne olmanın nasıl bir şey olacağı sorulduğunda, Hamilton “Bu konuyu düşündüm, bence çok yaratıcı bir süreç olacak. Tek kollu bir anne olmak… Bebeğin altını değiştirmek, onu emzirmek zor olacaktır, ama ben tek kollu olduğumu bile çoğu zaman hatırlamıyorum ki. Hayatı nasıl yaşıyorsam ve üstesinden nasıl gelebiliyorsam yavaş yavaş kendime en uygun yolu bulacağıma inanıyorum.” diyor ve hamileliği boyunca sörf yapmaktan vazgeçmeyeceğini söylüyor.

Gezginler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir