Güzel İnsanlar Halen Var, Rukiye Teyze Gibi…

Hayvan sevgisinin zenginlikle alakası yoktur. İmkanlar dahilinde ufacık bir sevgi ve paylaşım için çabalamak yeterlidir. İşte Rukiye Bağcı bunun en güzel örneği.

Rukiye_Bağcı

“Bu dünyayı hayvanlarla beraber paylaşıyoruz. Bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa onların da o kadar hakkı var.” diyen Bağcı, sokak hayvanlarını beslemek için evinden yaklaşık 10 kilometre uzağa gidip yiyecek arıyor.

Hayvanlarına olan düşkünlüğü ile tanınan Rukiye Teyze on iki yıl önce şehir merkezine uzak mesafelerdeki sokak köpekleriyle ilgilenmeye başlamış. Hayvanların barınabilmesi için kendi imkanlarıyla şehrin farklı noktalarına derme-çatma barınaklar yapmış. Barınaklara her gün aralıksız olarak su ve yiyecek bırakmış ve bu biçimde bin civarında köpekle ilgilenmiş.

Yaptığı fedakarlıkları bazı insanların anlayamadığını düşünen Rukiye Teyze “Bu dünyayı hayvanlarla beraber paylaşıyoruz. Bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa onların da o kadar hakkı var. Beni görenler deli diyor, ne delisi! Biz hayvanlara merhametli olalım ki Allah’tan merhamet bekleyelim.” diyerek hayvanlara karşı merhametli davranılmasını öğütlüyor.


Güzel insanlar halen var…

Kaynak: www.ajanimo.com

Gezginler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir