Doğanın Kucağında 10 Kulübe

Kaçma duygusu ile dolduğumuz o anları herkes bilir. Şehirden, gürültüden, trafikten, kalabalıktan, kirlilikten kaçıp her şeyden izole, doğa ile baş başa bir kulübede huzurlu bir şekilde yaşama hayali hiçbirimize yabancı değildir. Ancak, bunu sık sık hayal etsek de çoğumuz  yapamıyoruz. Ama hayalinin peşinden gidip bunu başaranlarda var…

1) Yeni Zelanda

Bu kulübe, Yeni Zelanda’da Kahverengi Dağ (Mount Brown) olarak bilinen dağın zirveye yakın bir noktasına 1962 yılında yapılmış. Dağcıların kullanımına ücretsiz olarak açık olan kulübede gece konaklayabilmek için ihtiyaç duyulan her eşya mevcut. Tabii ki inanılmaz bir manzaraya da sahip.

yeni zelanda dağları kulübe ev

2) İsviçre

İnanılmaz bir panaromik manzara ve doğayla baş başa konumu ile Sulwald’daki bu kulübe, İsviçre Alpleri’nden bekleyebileceğiniz her şeyi veriyor.isvicre-daglari-kulube-ev-doga

 

3) Avustralya

Avustralya’nın ıssız ve engin kurak arazilerine konulmuş kırmızı bir ev. Yeşil yoğunluklu bir doğa içerisinde olmasa da çevredeki sessizlik ve boşluk ile bambaşka bir tecrübe yaşattığı kesin.

avustralya kulübe ev çöl

4) Avusturya

Dört yol ağzına yakın yaşayanlar kalabalığı ve gürültüyü bilir. Ancak, Salzburg’daki bu dört yol ağzı ezber bozan cinsten. Hiçbir zaman araç geçmeyecekmiş gibi gözüküyor. Çevredeki boşluk ve yeşilliğe bakılırsa, dört yol ağzına rağmen ev son derece huzur dolu bir noktaya konulmuş.

avusturya ev dört yol doğa

5) Norveç

İsveçli Tasarımcı Erik Kolman Janouch tarafından tasarlanan bu ahşap kulübe Norveç’in kuzeyinde bulunuyor. Küçük, ancak her ihtiyacı karşılayabilecek şekilde tasarlanmış.

norveç dağ evi doğa kulübe

6) Sırbistan

Drina nehrinin ortasındaki bir kayaya oturtulmuş bu kulübe, listemizdeki en ilginç konuma sahip kulübe olabilir. Manzarası ve nehir üzeri konumu ile şüphesiz huzur dolu bir ortam sağlayacaktır.

sırbistan drina nehri kulübe

7) İtalya

Photoshop kullanılarak dağın içerisine konulmuş gibi gözüken bu bina aslında gerçek. Kuzey İtalya’da bulunuyor ve yüzyıllarca manastır olarak kullanılmış. Konumu sebebiyle akıllara Sümela Manastırı’nı getiriyor.

italya dağ manastır

8) Fransa

Bu küçük ev, Ile de Saint Cado adlı bir Fransız adasında bulunuyor. Çevresinde sadece deniz var. Dalga sesleri eşliğinde derin hayallere dalmak için birebir.

fransa ada kulübe deniz

9) Meksika

Meksika sahillerinde izole ve romantik birkaç gün geçirmek için bu kulübe çok doğru bir seçim olabilirmiş gibi görünüyor.

meksika kulübe doğa kaktüs

10) İsviçre

Solvay kulübesi (Solvay Hut) olarak bilinen bu kulübe İsviçre’deki Matterhorn Dağı’nın kuzeydoğu sırtında bulunuyor. 4,003 metre yüksekliğe konumlandırılmış bu kulübe 10 cesur misafiri ağırlayabiliyor.

isviçre matterhorn dağı kulübe

Kaynak: http://list25.com/25-unreal-isolated-houses-that-are-breathtakingly-beautiful

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir