Antarktika Postanesinde Çalışmak İster misiniz?

Dünyanın öbür ucunda, Antarktika’da buzların ve denizin ortasında çok küçük bir binada postane çalışanı olmak ister misiniz? Fotoğrafta gördüğünüz bu minik kırmızı bina ise iş yeriniz olacak…

Geçtiğimiz aylarda Antarktika Mirası Vakfı Antartik yaz olarak bilinen Kasım-Aralık dönemi için şu anda yaşayan bir müze olan Port Lockroy’da çalışacak dört kişi arıyordu. Tabi ki bir çoğumuzun da bundan haberi olamadı. Şu ana kadar 4 kişilik kadro için 2063 kişi başvurmuş durumda. Talihli çalışanlar 31 Mart’ta açıklanacak. Bu arada başvuru sahiplerinin arasında Türklerde var.

İş koşullarına gelince: Tüm masraflar işveren tarafından karşılanacak, aylık maaş ise 1000 sterlin, yani 3 bin 750 Türk Lirası civarında

İş tanımı ise, postaneyi, dükkanı ve müzeyi işletmek ve temel bakım hizmetlerini yürütmek.

İş ilanında yer alan sorularda gayet ilginç:

“Kaygan kayalıklar ve vıcık vıcık kar üzerinde oldukça ağır bir kutuyu taşırken, penguenlerden kaçabilir misiniz?”

“Bir ay kadar yıkanmasanız, beş ay boyunca sadece üç kişi ile yakın olsanız ve etrafınız kokular saçan 2 bin penguenle çevrili olsa, sizin için dert olur mu?”

Port Lockroy 1944 yılında İngiliz araştırma istasyonu olarak kuruldu ve 1996 yılında ise tarihi bir alan ve anıt ilan edildi ve yaşayan müzeye çevrildi.

Yaz dönemi boyunca günde bir ya da iki gemi geliyor. Toplam ziyaretçi sayısı 18 bin civarında.

Gezginler

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir