Uçmakdere Doğa Yürüyüşü ve Deniz Keyfi – 4 Haziran 2016

Hristiyanlık için bir dönem hac merkezlerinden ve önemli manastırların olduğu Ganos Dağları ve bu dağların ortasında gizli bir çanakta kurulmuş şarap diyarı Uçmakdere Köyü. uçmakdere_gezginler1
1924 yılındaki mübadele ile köydeki Rum ahali Yunanistan’a göç etmiş, yerlerine Selanik’in Gevgeli-Karasinan ve Mayadağ kazalarından gelen Türkler yerleştirilmiştir.

Tam karşıda birkaç yıl önce yüzerek geçmeyi hayal ettiğim Marmara adası, koca çınarların altına gizlenmiş bir çay bahçesi, gün batımı, eğer hala kalmışsa dalından kara dut, kiraz ve harika deniz:)uçmakdere_gezginler3
Ertesi gün işe gitme stresi yaşamamak, deniz ve bölgenin tadını daha fazla çıkarmak için bu etkinliği Cumartesi olarak planladık. 4-5 saat sürecek kolay ve orta zorlukta doğa yürüyüşünün ardından kendimizi denize atacağız, yürümek istemeyenler günün tamamını köyde fotoğraf çekerek, kısa keşif yürüyüşleri yaparak ve deniz kenarında geçirebilirler.uçmakdere_gezginler2

Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle. Akşam için ortak alışveriş yapıp deniz kenarında mangal keyfi yapabiliriz.

Fiyat: 17 kişi ve üzerinde olursak Ulaşım + Rehberlik + Tursab Giderleri 95 TL

Etkinliğe kesin katılım için etkinlik ücretini ya da en az yarısını aşağıdaki İBAN numarasına göndermelisiniz.

Serdar Kılıç adına Garanti İban TR78 0006 2000 2360 0006 6310 94uçmakdere_gezginler

İletişim:
Tursab listesi için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Telefon numaramız: 0534 7284938

Acenta ve Rehberler: Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Araç hareket yerleri : 4 Haziran 2016 Cumartesi

07:00 Bostancı
07:10 Göztepe Köprüsü
07:20 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
07:40 Mecidiyeköy Aslı Börek ışıklar
07:55 E5 Ömür durağı
08:00 Yeni Bosna
08:20 Beylikdüzü
Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz (gelmelisiniz:)) doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Etkinliğimizi facebook üzerinden görüntülemek için : https://www.facebook.com/events/857664704360647/

Rehber: Deniz Kartal

Etkinlik koordinatörü: Sibel Çağlar


NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.

NOT 2: Bizimle tanışmak ve daha uzun süreli etkinliklerde bir arada olmak isteyenleri günübirlik etkinliklerimizde görmeyi çok isteriz.

NOT 3: Dönüş yolunda trafik durumuna göre güzergah seçiminde değişiklik olabilir, metrobüs veya metroya geçmeniz istenebilir. Özellikle Anadolu yakasından Avrupa’ya dönüşlerde trafik tabelalarında köprü Çamlıca’dan itibaren kapalı görünüyorsa aracımızın son durağı Kadıköy Evlendirme önü, metrobüs ilk duraklarıdır.

Başka bir not daha:) Eğer etkinlik öncesinde ücreti bankaya havale/eft yapamadıysanız ve etkinlik sabahı HERHANGİ bir nedenle katılamadıysanız, etkinlik ücretinin tamamı sizden talep edilecektir. Zira sizin koltuğunuz gelmediğiniz için boş kalmış oluyor ve gelmeyi sizden daha fazla isteyen başka birilerine yer yok diyoruz.

Son not: Bölgede yamaç paraşütü yapılmaktadır, denemek isteyenleri atlayış alanına arabayla ulaştırma şansımız olacak.

Etkinliğe katılım ve diğer sorularınız için :[contact-form-7 id=”50704″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.