Midas’ın Kulakları:) Eskişehir Frig Doğa Yürüyüşleri ve Fotograf Keyfi (9 Nisan Cumartesi)

Baharın gelişiyle birlikte Midas’ın bereketli ülkesi Frig topraklarına ayak basacağız. Eskişehir’e yaklaşık 1.5 saat uzaklıktaki Yazılıkaya ve civarında masalla gerçek, geçmişle bugün arasında gidip gelen olağanüstü bir gün geçirip döneceğiz şehr-i İstanbul’a…

yazılıkaya_gezginler

Dönüşte eğer vaktimiz uygun olursa Seyitgazi’de meşhur Battal Gazi Külliyesini ziyaret ederiz, sonrasında Eskişehir’de Osmanlı evlerinden oluşan sokaklarda fotoğraf avına çıkacak, cam müzesini gezecek ve Porsuk Çayı kenarında akşam yemeği molası vereceğiz.

eskişehir_gezginler

Davranın bre gezginler, yolumuz Eskişehir’den geçecek bu kez:)

Yaklaşık 4 saat sürecek doğa yürüyüşümüz antik mezar, kale ve antik yerleşimlerin olduğu bölgelerde kolay ve keyifli parkurlardan oluşmaktadır. Uzun yürümek istemeyenler Yazılıkaya köy ve antik bölgede fotograf çekip kısa yürüyüşler yapabilir ve restore edilerek turizme kazandırılan tarihi bir değirmende keyif çayı içip kitap okuyabilir, köylülerle sohbet edebilirler:)

Ertesi gün iş stresi yaşamamak için bu etkinliği Cumartesi günü yapacağız ve Cuma gece yola çıkacağız.

frig_vadisi
Gelmek için ikna olduysanız bilekli su geçirmez bir yürüyüş botu, molalarda giymek için polar ya da mont, belden bağlamalı bir sırt çantası ve baton (alamazsanız sopa buluruz yoldan) temin etmelisiniz. Muhtemelen parkurda artık baharın tüm renklerini görmeye başlayacağız.

Kahvaltı uygun bir mola yerinde evden getirdiğimiz malzemelerle ve öğlen doğada sandviç tarzı yiyecekler, elbette sıcak çaylar benden:)

frig_doğa_yürüyüşü

Fiyat: 17 kişi ve üzerinde olursak Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası ve tabii doğa yürüyüşü molasında sıcak çay keyfi 110 TL

2 kişilik %50 indirimli öğrenci kontenjanımız elbette bu etkinlik için de geçerli:)

Etkinliğe kesin katılım için 6 Nisan Çarşamba 2016 akşam saatlerine kadar etkinlik ücretini ya da en az yarısını aşağıdaki İBAN numarasına göndermelisiniz.

Serdar Kılıç adına Garanti İban TR78 0006 2000 2360 0006 6310 94

Tursab listesi için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Telefon numaramız: 0534 7284938

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Araç hareket yerleri :

8 Nisan 2016 Cuma
İncirli E5 Otobüs Durağı 23:50
Mecidiyeköy Teknosa : 00:10
Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 00:35
Göztepe Köprüsü: 00:45
E5 boyunca devam edeceğiz, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

Etkinlik rehberi: Deniz Kartal

Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Sabahları uyanma sıkıntısı yaşayanlar için uyandırma servisimiz bulunmaktadır. Ciddiyim:))

NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.

NOT 2: Bizimle tanışmak ve daha uzun süreli etkinliklerde bir arada olmak isteyenleri günübirlik etkinliklerimizde görmeyi çok isteriz.

NOT 3: Dönüş yolunda trafik durumuna göre güzergah seçiminde değişiklik olabilir, metrobüs veya metroya geçmeniz istenebilir. Özellikle Anadolu yakasından Avrupa’ya dönüşlerde trafik tabelalarında köprü Çamlıca’dan itibaren kapalı görünüyorsa aracımızın son durağı Kadıköy Evlendirme önü, metrobüs ilk duraklarıdır.

[contact-form-7 id=”50704″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.