Kıyıköy – Kastro Geçişi Doğa Yürüyüşü (12 Mart Cumartesi)

Lütfen etkinlik detaylarını sonuna kadar okuyunuz!!!

Şehr-i İstanbul’un Avrupa yakasında yaşayanların daha geç uyanacağı bir etkinlik daha:) Fotograf avcıları için de tam bir cennet. Her iki yanından akarak denize ulaşan “Pabuç” ve “Kazan” adlı derelerin arasında yarımada gibi uzanan yüksek bir tepede yer alan Kıyıköy.

kıyıköy
Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı burada, kasaba yakınındaki Bahçeköy manda yoğurduyla ünlü.

Trakya’nın yegane Karaçam (Pinus Nigra) Ormanlarının bulunduğu bu alan değişik bitki türlerini kapsamaktadır. Bunların başında Karaçam, Macar Meşesi, Sapsız Meşe, Saçlı Meşe, Doğu Gürgeni, Kara Gürgen, Dişbudak, Kayın, Akçaağaç, Ihlamur ve Kızılağaç gelmektedir. Ayrıca koruma alanında Karaca, Yaban Domuzu, Kurt, Çakal, Sansar, Tilki, Porsuk, Tavşan gibi hayvanlar yaşamaktadır.

Karyalılar’ca kurulduğu kabul edilen Kıyıköy’ün antik çağdaki adı Salmydessos’tur. İmparator Neron, Trakya Valisi olduğu yıllarda o zamanki adıyla Salmydessos’a sayfiyeye gelirdi. Köyün girişindeki kapı o çağlardan kalma Bizans eseridir. Köyde günümüzde Selanikli Türkler yaşamakta.

12 Mart Cumartesi tam da bu köye gideceğiz, Deniz-Tarih-Doğa harika bir gün geçirmek için.

kıyıköy1

Orman içi çok keyifli patikalar ve zaman zaman orman yollarında yaklaşık 4 saat doğa yürüyüşü yapacağız. Hedefimiz Kastro’ya ulaşmak. Deniz çarşaf gibi olursa yüzme şansımız olabilir, tabii yerse:))

Yürüyüşün bittiği yerde Kastro’da denize nazır harika bir kır lokantası var, vereceğimiz serbest zamanda dileyenler orada taze deniz balığı ya da güveçte başka şeyler yiyebilir?:) Ya da kalan malzemelerimizle bir ağacın altındaki masalardan birinde mini bir piknik yapabiliriz. kıyıköy2

Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle Saray’da bir açık hava çay bahçesinde. Öğlen yemeği hazırladığımız sandviç tarzı yiyeceklerle.

Eğer etkinliğin doğa yürüyüşü kısmına katılmak istemezseniz gün boyunca Kıyıköy’de vakit geçirip akşama doğru aracımızla birlikte buluşacağımız yere yani Kastro’ya geçebilirsiniz.

Fiyat:
17 kişi ve üzerinde olursak Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası ve tabii sıcak çay keyfi 80 TL

2 kişilik %50 indirimli öğrenci (Lise düzeyine kadar) kontenjanımız elbette bu etkinlik için de geçerli:)

Etkinliğe kesin katılım için 11 Mart 2016 Cuma akşam saatlerine kadar etkinlik ücretini ya da en az yarısını aşağıdaki İBAN numarasına göndermelisiniz.

Serdar Kılıç adına Garanti İban TR78 0006 2000 2360 0006 6310 94

İletişim: Tursab listesi için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen. Telefon numaramız: 0534 7284938

Acenta ve Rehberler: Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Kıyıköy Doğa Yürüyüşü gezginler kulübü

Araç hareket yerleri:

12 Mart Cumartesi

Bostancı Köprüsü Kadıköy istikameti durak 07:00
Göztepe Köprüsü Kadıköy istikameti 07:10
Kadıköy Evlendirme 07:15
Mecidiyeköy Aslı Börek 07:40
E5 boyunca dilediğiniz yerden araca binebilirsiniz
Beylikdüzü yaklaşık 08:40

Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz (gelmelisiniz:)) doğada geçireceğimiz zaman artacaktır. +Sabahları uyanma sıkıntısı yaşayanlar için uyandırma servisimiz bulunmaktadır. Ciddiyim:))

NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.

NOT 2: Bizimle tanışmak ve daha uzun süreli etkinliklerde bir arada olmak isteyenleri günübirlik etkinliklerimizde görmeyi çok
isteriz.

NOT 3: Dönüş yolunda trafik durumuna göre güzergah seçiminde değişiklik olabilir, metrobüs veya metroya geçmeniz istenebilir. Özellikle Anadolu yakasından Avrupa’ya dönüşlerde trafik tabelalarında köprü Çamlıca’dan itibaren kapalı görünüyorsa aracımızın son durağı Kadıköy Evlendirme önü, metrobüs ilk duraklarıdır.

Başka bir not daha:) Eğer etkinlik öncesinde (Cuma’ya kadar) ücreti bankaya havale/eft yapamadıysanız ve etkinlik sabahı HERHANGİ bir nedenle katılamadıysanız, etkinlik ücretinin tamamı sizden talep edilecektir. Zira sizin koltuğunuz gelmediğiniz için boş kalmış oluyor ve gelmeyi sizden daha fazla isteyen başka birilerine yer yok diyoruz.

Etkinliğe katılmak için aşağıdaki bölümü doldurursanız size geri döneceğiz.

[contact-form-7 id=”50704″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.