Kılıçkaya Doğa Yürüyüşü ve Taraklı Fotograf Keyfi (28 Şubat 2016 Pazar)

Taraklı; Frig döneminden beri yerleşim yeri ve tarihi İpek Yolu’nun duraklarından, Osmanlı mimarisinin korunduğu önemli Anadolu yerleşimlerinden biri. Adını el yapımı şimşir kaşık ve taraklardan alıyor. Yavaş şehir olmak için yaptığı başvuru kabul edildi.

taraklı

Ve Kılıçkaya, gerçekten görkemli bir doğa harikası. Bölgede 4-5 saat kolay ve orta etapları olan doğa yürüyüşleri yapacağız. Yürüyüş yapmak istemeyenler Kılıçkaya’nın eteklerindeki köyde vakit geçirebilirler. Zamanımızı iyi değerlendirebilirsek yürüyüş sonrası Taraklı merkezde fotoğraf için serbest zaman vereceğiz. İsteyen bu süre içinde yöresel lezzetlerden de tadabilir:)
kılıçkaya

Sakarya’nın Geyve ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kılıçkaya Kapıorman Dağlarının bir parçasıdır. Büyük bir tepenin etrafındaki ormanlık alan, içinde bir çok yürüyüş parkuru barındırıyor. Bölgeye hakim tepe olan Kılıçkaya’nın yüksekliği 1500 metre civarında. Biz de bu tepenin eteklerinde Doğancıl Köyünden yürümeye başlayacağız.

Bu kadar yürümek istemeyenler bizimle köye kadar gelip etrafta daha kısa yürüyüşler yapabilir ve fotoğraf çekip köylülerle (Doğancıl Köyü) sohbet edebilirler.

Gelmek için ikna olduysanız bilekli su geçirmez bir yürüyüş botu, tozluk, molalarda giymek için polar ya da mont, belden bağlamalı bir sırt çantası ve baton (alamazsanız sopa buluruz yoldan) temin etmelisiniz. 

Önceki etkinliğimizden
Önceki etkinliğimizden


Kahvaltı evden getirdiğimiz malzemelerle uygun bir mola yerinde ve öğlen doğada oldukça keyifli mola yerinde sandviç tarzı yiyecekler, elbette sıcak çaylar benden:)

Fiyat: 17 kişi ve üzerinde olursak Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası ve tabii sıcak çay keyfi 80 TL

2 kişilik %50 indirimli 18 yaş altı öğrenci kontenjanımız elbette bu etkinlik için de geçerli:)

Etkinliğe kesin katılım için 26 Şubat 2016 Cuma akşam saatlerine kadar etkinlik ücretini ya da en az yarısını aşağıdaki İBAN numarasına göndermelisiniz.

Serdar Kılıç adına Garanti İban: TR78 0006 2000 2360 0006 6310 94

Tursab listesi için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Telefon numaramız: 0534 7284938

Etkinliğimizi facebbokta inceleyip, bize oradan da ulaşabilirsiniz. Bağlantı adresimiz burada: https://www.facebook.com/events/1173537679338202/

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz,

D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Araç hareket yerleri :28 Şubat 2016 Pazar


İncirli E5 Otobüs Durağı 07:00
Mecidiyeköy Teknosa : 07:20
Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 07:45
Göztepe Köprüsü: 07:55
E5 boyunca devam edip Gebze çıkışından TEM’e bağlanacağız, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Sabahları uyanma sıkıntısı yaşayanlar için uyandırma servisimiz bulunmaktadır. Ciddiyim:))

NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.

NOT 2: Bizimle tanışmak ve daha uzun süreli etkinliklerde bir arada olmak isteyenleri günübirlik etkinliklerimizde görmeyi çok isteriz.

NOT 3: Dönüş yolunda trafik durumuna göre güzergah seçiminde değişiklik olabilir, metrobüs veya metroya geçmeniz istenebilir. Özellikle Anadolu yakasından Avrupa’ya dönüşlerde trafik tabelalarında köprü Çamlıca’dan itibaren kapalı görünüyorsa aracımızın son durağı Kadıköy Evlendirme önü, metrobüs ilk duraklarıdır.

Katılım ve sorularınız için: [contact-form-7 id=”50704″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.