Gürle – Gemiç Geçişi Doğa Yürüyüşü (6 Mart 2016 Pazar)

Gemlik Körfezi ve İznik Gölü’nü aynı anda görebileceğiniz bir yer biliyor musunuz? Ben biliyorum:) Gürle Köyü üstleri.gürle_gezginler

6 Mart Pazar günü, bildiğim bu yeri sizlere de göstermek istiyorum. Eski Ermeni evlerini, yıkık büyük kiliseyi, bir mübadele yerleşimi olan Gürle köyünün şirin sokaklarını dolaşıp, 1955 yıllarında yapılan su değirmeninin kalıntılarını ve nihayet Gürle Köyü üstlerinden devam eden yürüyüşümüzde muhteşem manzarayı izlemek ve fotoğraflamak istiyorsanız bu etkinlik tam size göre. gürle_gezginler

Gürle’yi arkamızda bırakıp Gemlik (Gemilik) Körfezi’nde Osmanlı Donanması’na gemi yapan ustaların yaşadığı yer olan Gemici (Gemiç) Köyüne ulaşacağız. Yürüyüş koca çınar ağaçları altında köy kahvesinde bitecek 🙂

Kolay ve orta zorlukta yaklaşık 4 saat yürüyeceğimiz bir parkur ve parkurun sonunda Iznik Gölü kenarında mangal keyfi ve güneşi batıracağız:)

Bu kadar yürümek istemeyenler bizimle köye kadar gelip etrafta daha kısa yürüyüşler yapabilir ve fotoğraf çekip köylülerle (Gürle ve Gemiç Köyü) sohbet edebilirler. iznik -Gezginler

Gelmek için ikna olduysanız bilekli su geçirmez bir yürüyüş botu, molalarda giymek için polar ya da mont, belden bağlamalı bir sırt çantası ve baton (alamazsanız sopa buluruz yoldan) temin etmelisiniz. Muhtemelen parkurda artık baharın renklerini görmeye başlayacağız.

Kahvaltı Topçular-Eskihisar feribotunda evden getirdiğimiz malzemelerle ve öğlen doğada sandviç tarzı yiyecekler, elbette sıcak çaylar benden:). Evden yanınızda bir kupa getirmenizi öneririm.

Fiyat: 17 kişi ve üzerinde olursak Ulaşım (feribot ücretleri vs. dahil) + Rehberlik + Seyahat Sigortası ve tabii sıcak çay keyfi 75 TL

2 kişilik 18 yaş altı, %50 indirimli öğrenci kontenjanımız elbette bu etkinlik için de geçerli:)

Etkinliğe kesin katılım için 4 Mart 2016 Cuma akşam saatlerine kadar etkinlik ücretini ya da en az yarısını aşağıdaki İBAN numarasına göndermelisiniz.

Serdar Kılıç adına Garanti İban: TR78 0006 2000 2360 0006 6310 94

Tursab listesi için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Telefon numaramız: 0534 7284938

Etkinliği facebooktan incelemek isterseniz linkimiz: https://www.facebook.com/events/1113628455368089/

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Araç hareket yerleri : 6 Mart 2016 Pazar
İncirli E5 Otobüs Durağı 07:00
Mecidiyeköy Teknosa : 07:20
Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 07:45
Göztepe Köprüsü: 07:55
E5 boyunca devam edip Eskihisar’dan feribota bineceğiz, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır.

Sabahları uyanma sıkıntısı yaşayanlar için uyandırma servisimiz bulunmaktadır. Ciddiyim:))

NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.

NOT 2: Bizimle tanışmak ve daha uzun süreli etkinliklerde bir arada olmak isteyenleri günübirlik etkinliklerimizde görmeyi çok isteriz.

NOT 3: Dönüş yolunda trafik durumuna göre güzergah seçiminde değişiklik olabilir, metrobüs veya metroya geçmeniz istenebilir. Özellikle Anadolu yakasından Avrupa’ya dönüşlerde trafik tabelalarında köprü Çamlıca’dan itibaren kapalı görünüyorsa aracımızın son durağı Kadıköy Evlendirme önü, metrobüs ilk duraklarıdır.

Etkinliğimize katılmak için aşağıdaki formu doldurursanız size geri döneceğiz

[contact-form-7 id=”50704″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.