Gökçeada Kamp, Fotoğraf ve Deniz Keyfi 20 – 22 Temmuz 2018

“Eğer Gökçeada’nın suyunu içmişseniz günün birinde yine adaya gelirsiniz” derler biz de bu sözün izinde bir kere daha Gökçeada’ya gidiyoruz, güneşin en son battığı yere, Türkiye’nin en batı noktasına.

Türkiye’nin ilk su altı milli parkı Yıldızkoy’da çadırlarımızı kuracağız, denizin hemen yanında, bulduğumuz her fırsatta hatta gece bile yüzebiliriz:) 

Adada bulunan tarihi Rum köylerini dolaşıp, yerel şaraplarından ve yemeklerinden tadacağız. Kaleköy, Zeytinli, Tepeköy, Bademli, Dereköy bu köylerden bazıları.

Adada kalacağımız koy ve kamp alanı adanın en keyifli noktası, bu arada kamp deyince pek de gözünüz korkmasın, kalacağımız mekan da yok yok…

Kamp yerinde wc, duş, kahvaltı, yemek, soğuk alkolllü/alkolsüz içecek imkanları olacak. Hamak ve minderlerde yayılma yerleri var, akşamları harika müzikler çalıyorlar.

Ayrıca çamaşırhane, bulaşıkhane, internet, ortak kullanımlı buzdolabı, mangal gibi olanaklar da kamp yerimizde mevcut.

İsteyenlerle sabah erken saatlerde uyanıp, sıcak bastırmadan manzara noktalarına 2-3 saatlik doğa yürüyüşleri yapabiliriz. Aracımızın ulaşamadığı gizli koylara da yürüyüp yüzeceğiz.
Mavi Koy ve Gizli Koy bunlardan bazıları. Bir ada için oldukça şaşırtıcı bir güzellik daha var Gökçeada’da. Marmaros Şelalesi. Yaklaşık 1 saatlik keyifli bir patika yürüyüşüyle ulaşacağımız şelale suyunda serinleyip kendimizi yine Ege’nin kollarına bırakacağız.

Yani dolu dolu 3 gün bizleri bekliyor:)

Bakalım bu kez nerelerini keşfedeceğiz adanın:)

Fiyat:

25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 330 TL
Daha az sayıda katılımlarda (minimum 14 kişi) 370 TL

Lise düzeyine kadar 2 öğrenci için%50 indirim kontenjanımız bulunmaktadır. Daha fazla sayıda öğrenci olursa bu indirim paylaştırılacaktır.

Dahil olanlar: 
Ana ulaşım ve ada içi tüm ulaşımlar,
Gidiş – Dönüş arabalı vapur ücretleri,
Tursab acenta giderleri,
Kapsamlı seyahat sigortası
Tüm rehberlikler
Katılım/Talep sırasına göre kamp malzemesi (elimizde olan malzemeler)

Etkinliğimiz 27 katılımcı ile sınırlı olacaktır. Katılım esnasında kapora talep edilecektir (150 TL)

Dahil olmayanlar: 
Kamp yeri ücreti çadırda kişi başı günlük 30 TL (indirimli fiyat)
Bütün öğün yemek ve içecekler

Kahvaltı vs. için kamp yerine 300 m uzaktaki bakkallardan alış veriş yapıp kendiniz yapabilirsiniz. Ya da kamp yerinde çıkan açık büfe kahvaltıyı tercih edebilirsiniz. (20 – 25 TL – indirimli fiyat). Aynı şartlar diğer öğünler için de geçerli.

Kamp malzemelerini kendiniz getirmelisiniz, mevsimin yaz olduğunu düşünürsek uyku tulumu şart değil, işinizi bir çarşaf/pike görecektir ancak çadır ve mat eksiğiniz varsa bizimle iletişime geçin lütfen. Katılım sırasına göre elimizdeki kamp malzemelerini ücretsiz olarak paylaştıracağız. Kamp yerinde içinde yatağı, çarşafı olan çadırlar mevcut, talep durumunda mekan sahibi ile konuşup rezervasyon yapmamız lazım (kişi başı kahvaltı dahil 75 tl)

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı, tc numaranızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com veya bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

19 Temmuz Perşembe gecesi araç hareket bilgileri

22:00 Bostancı Köprüsü
22:10 Göztepe Köprüsü
22:20 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
22:40 Mecidiyeköy Trump Tower önü
22:55 E5 Ömür durağı
23:05 Yenibosna
23:30 Beylikdüzü

İlk feribot olan 05:00’e yetişmeyi planlıyoruz. Dönüşümüz ise Pazar günü öğleden sonra olacak. Böylece adada geçireceğimiz zaman artmış olacak:)

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentaları işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM KOŞULLARI

Etkinliğimize facebook üzerinden katılımlar yeterli değildir. Katılım esnasında kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir