Eski Gürle Köyü Doğa (Kar) Yürüyüşü (7 Şubat Pazar)

Gemlik Körfezi – İznik Gölü ve Uludağ’ı aynı anda görebileceğiniz bir yer biliyor musunuz? Ben biliyorum:) Gürle Tepesi (1283m).gürle tepesi_ doğa_yürüyüşü

Bu hafta sonu Pazar günü, bildiğim bu yeri sizlere de göstermek istiyorum. Eski Ermeni evlerini, yıkık büyük kiliseyi, eski bir Osmanlı yerleşimi olan Gürle köyünün şirin sokaklarını dolaşıp, 1955 yıllarında yapılan su değirmeninin kalıntılarını, bu değirmene su taşıyan şelaleyi ve nihayet Gürle Tepesinden muhteşem manzarayı izlemek ve fotoğraflamak istiyorsanız bu etkinlik tam size göre.

Kolay ve orta zorlukta yaklaşık 5 saat yürüyeceğimiz bir parkur ve parkurun bir de şelale hediyesi var:)gürle köyü

Bu kadar yürümek istemeyenler bizimle köye kadar gelip etrafta daha kısa yürüyüşler yapabilir ve fotoğraf çekip köylülerle (Gürle Köyü) sohbet edebilirler.

Gelmek için ikna olduysanız bilekli su geçirmez bir yürüyüş botu, tozluk, molalarda giymek için polar ya da mont, belden bağlamalı bir sırt çantası ve baton (alamazsanız sopa buluruz yoldan) temin etmelisiniz. Muhtemelen karda yürüyeceğiz.

Kahvaltı Topçular-Eskihisar feribotunda evden getirdiğimiz malzemelerle ve öğlen şelale başında sandviç tarzı yiyecekler, elbette sıcak çaylar benden:)

İznik gölünde çay molası vereceğiz elbette
İznik gölünde çay molası vereceğiz elbette


Etkinlik katılım fiyatı 17 kişi ve üzerinde olursak ulaşım(feribot vs dahil)+rehberlikler+ zorunlu seyahat sigortası 75 TL

 

Tursab listesi için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@gezginlerkulubu.org ya da kartaldeniz@yahoo.com adresine iletin lütfen.

Telefon numaramız: 0534 7284938

Etkinliği facebookta görüntülemek için: https://www.facebook.com/events/1517578905239363/

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm işbirliğiyle yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

Araç bilgileri :
7 Şubat 2016 Pazar
İncirli E5 Otobüs Durağı 07:00
Mecidiyeköy Teknosa : 07:20
Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 07:45
Göztepe Köprüsü: 07:55
E5 boyunca devam edip Eskihisar’dan feribota bineceğiz, dilediğiniz duraktan araca dahil olabilirsiniz.

NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.
NOT 2: Hava ve yol koşullarına göre güzergahta değişiklikler yapma ihtimali her zaman mevcuttur.

Şu an itibarı ile 5 kişilik yerimiz vardır. Katılım için:

[contact-form-7 id=”50704″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.