Dünya’yı beş para harcamadan gezen adam

2 ay içinde 35 bin km, 13 ülke dolaşmak ister misiniz? Üstelik tek bir kuruş harcamadan…

Nasıl mı olacak bu? Kredi kartlarını akıllıca kullanıp,sistemin açığını yakalayarak elbette. Bunu başaran ve yolculuğa çoktan başlamış birini tanıtalım size:

Scott Keyes parmakla sayılamayacak sayıdaki kredi kartlarını puan, özellikle uçuş mili ve bonus kazanmak için kullanıyor. Sonra kazandığı bu bonusları  yolculuklarında kullanıyor. Bu elbette sağlam bir planlama, takip ve önhazırlık gerektiriyor ama sonuca değer…3-4

Destansı gezisi 13 ülkeyi kapsıyor: Meksika, Nikaragua, Trinidad, St. Lucia, Grenada, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Litvanya ve Findandiya’yı iki aylık bir sürede gezecek. Toplam uçuş maliyeti 136 bin 500 uçuş mili artı ufak tefek uçuş vergileri.

“Yeni başlayanlar için kolay değil. Ama iyi haber şurda: Milleri nasıl kazanacağını ve nasıl değerlendireceğini öğrenerek tereyağından kıl çeker gibi seyahat etmeye başlayacaksınız.”

Keyes, puan ve mil bonusu veren kredi kartlarına başvuruyor. Sonra puanları kullanmaktan vazgeçip bir sonraki yolculuğu için saklıyor. Planını açıkladıktan sonra soru bombardımanına tutulduğu için bu konu ile ilgili iki elektronik kitap bile yazmış kendisi: ” How To Fly For Free” ve “How To Find Cheap Flights1_Mainbanner-3-750x400

Bu milleri kazanmak yüksek meblağlar harcamak gerekmediğini belirten uyanık gezgin, bankaların yaptıkları promosyonları yakından takip ederek ve uçuşları sırasında başına gelen en küçük tersliği bile havayolu şirketlerine bildirerek ekstradan mil kazanıyor.

Araştırması ve denemesi size kalmış artık…

Gezginler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.