DOĞU KARADENİZ – ARDAHAN – ÇILDIR – KARS / 1-10 TEMMUZ – ŞEKER BAYRAMINDA…

1 Temmuz Cuma gece 22:00’de 28 kişilik lüks turizm aracımızla yola çıkacağız. Ertesi sabah Çorum Hattuşaş antik kente ulaşacağız. Bölgede doğa yürüyüşleri, antik kentin dolaşılması, müze ziyareti sonrasında göl kenarında kampımızı kuracağız. Ertesi gün keyifli bir kahvaltının ardından Çamlıhemşin’e doğru yola koyulacağız.11949327_878462202221535_1611680228980376157_n

2 Temmuz Cumartesi gününden itibaren Karadeniz’de olacağız.  Kampımızı muhtemel Ayder’de kurduktan sonra ver elini yaylalar. Sal, Pokut, Hazindak, Avusor, Verçenik  gideceğimiz yaylalardan bazıları. Etkileyici coğrafyaya aşık olacak,  Tar ve Palovit şelalerinin görkeminde büyülenecek, Verçenik kapılı göllerde yüzeceğiz birlikte.

Pokut

Zilkale ve Şenyuva köprüsü de göreceğimiz güzellikler arasında.

Tar Şelalesi
Tar Şelalesi

Bu bölgede işimiz bitince Şavşat Karagöl’e doğru yola koyulacağız.

Bu ikinci etapta Şavşat, Karagöl, Ardahan, Çıldır Gölü, Şeytan Kale, Aktaş Gölü(Hozapin) Kars, Ani Harabeleri gezeceğimiz yerlerden bazıları. Karagöl’de gece yürüyüşüyle 3100 m yüksekliğinde bir zirveye ulaşmayı deneyeceğiz. Kondisyonu yeterli olan herkes bu yürüyüşe katılabilecek.

Şeytan Kalesi
Şeytan Kalesi

Çocukluğumun geçtiği yerlerde masalla gerçek arasında bir macera olacak bu.

09 Temmuz Cumartesi Kars’tan dönüş yolculuğumuz başlayacak, bu kez anayoldan değil Oltu-İspir üzerinden yol alıp Tortum Şelalesine uğrayacağız ve devam edeceğiz. Amasya’da uzun bir mola verdikten sonra Pazar akşam İstanbul’da olmayı planlıyoruz.karagöl

Etkinliğimizi facebookta görüntülemek için: https://www.facebook.com/events/1663560717218258/

Etkinlik katılım ücreti 20 kişi ve üzerinde olursa

850 TL (Ulaşım+Tüm rehberlikler +Tursab masrafları+Seyahat sigortası)

Yaylalara ulaşım için kullanacağımız köy minibüsleri fiyata dahil değildir. Etkinliğe kesin katılım için etkinlik ücretini ya da en az yarısını aşağıdaki İBAN numarasına göndermelisiniz.

Serdar Kılıç adına Garanti İban TR78 0006 2000 2360 0006 6310 94

Ana hatları belli olan ama değişime açık bir etkinliktir. Koşullara ve keyfimize göre planda değişiklik yapma ihtimalimiz her zaman bulunmaktadır. Bu anlamda katılan arkadaşların esnek olmaları beklenmektedir.

Olağanüstü haller hariç konaklama tamamen çadır kamplarda olacak, kamp malzemesi yetersiz olanlara malzeme temini yapabileceğiz.
 
İletişim için  bilgi@gezginlerkulubu.org adresine yazabilirsiniz.
Telefonumuz: 0534 728 49 38
Etkinliğin facebook linkinden daha güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.
 
Etkinliklerimizi A Sınıfı 5910 belge numaralı seyahat acentası Extway kapsamında yapmaktayız.
 
D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü deneyimli kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Doğa rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikası olan deneyimli ve profesyonel dağcılardır.

Katılım ve sorularınız için:

[contact-form-7 id=”50704″ title=”Etkinlik”]

 

English Version:

Our trip will begin at 22: 00on from İstanbul. In the morning we are planning to be in Çorum – Hattuşaş. We will spent all day in tahr region. At night we will again get in our buses in begin traveling to Çamlihemsin, Çat Valley.

Sal, Pokut, Hazindak, Verçenik are high plateus we will visit for 3 days. We will travel to these places with small cars, so you won’t have to carry your luggages since you can leave them in the camping regions. In Verçenik you can swim also in Verçenik Lakes.

Tar and Polavit waterfalls, Zilkale an Şenyuva also some other locations we will visit.

On thursday morning the second part of our travel will begin. We will again get in our buses and begin riding through Şavşat Karagöl. We will camp one day in this region next to a gorgeous lake and nature. You can sit and relax or join our trekking activity while we ar in Karagöl. Next day after a short  trip we will reach Kars.

Ardahan, Çıldır Gölü, Şeytan Kale, Aktaş Gölü(Hozapin) Kars, Ani Remains are other places w will visit in the following days.

Our return trip will begin on  Saturday morning from Kars. We also plan to spent sometime in Erzurum to visit Tortum waterfalls. We plan to arrive  Istanbul on Sunday night.

For this activity you will need trekking shoes, a head lamp, a tent, sleeping bags and a pair of trekking poles

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.