Bisiklette devrim! Görünmez Kask

Bisiklete binen birçok kişinin küçük- büyük ortak derdi kasklar, dirseklikler ve dizlikler. Şu sonsuz tuhaflıkta hareket çeşitlemelerine sebebiyet veren, insanı bisiklete bindiğine pişman eden o kapaklar. Hani bisiklet tepesindeyken birini selamlama olayına hiç girmemek lazım gelen, düşünce kalkması bir dert, düşmeden binmesi ayrı dert olan….

 

Son zamanlarda dünyanın bazı yerlerinde özellikle şehirlerde bisiklet kullanımının artırılmasına çalışılıyor. Bir sürü insan da bu bisiklet olayını çok ciddiye alıyor. Ama işte insan büyüyor da dertler değişmiyor.

İsveçli 2 endüstriyel tasarımcı Anna Haupt ve Terese Alstin üşenmiyorlar, 7 sene boyunca bu kask olayından nasıl kurtuluruz diye araştırıyorlar. Yüzlerce bisiklet kazası raporu inceleyip bisiklet hareketlerini çalışıyorlar, kafa travması ile ilgili uzmanlarla görüşüyorlar ve  ortaya GÖRÜNMEZ KASK çıkıyor.

Bisikletiniz bir yere çarptığında ya da size çarpıldığında bu kask? Arabadaki airbag üslubuyla anında şişiyor ve hem boynunuzu hem kafanızı sarıyor.

Videosunu izlemek için:

Herşey siz bisiklete güvenle binin, rahatınızdan, tarzınızdan ve güzelinizden ödün vermeyin diye 🙂

Gezginler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.