Bafa Gölü Kamp, Doğa Yürüyüşü ve Fotograf Keyfi (2 – 3 Nisan)

Türkiye’de ve dünyada bir çok bölgede dolaştım ama şu dört şeyi aynı anda gördüğüm çok az yer oldu. Göl, tarih, dağ, eşekler:)

bafa_golü

Işte Milas yakınlarındaki Bafa Gölü kenarındaki Kapıkırı (Herakleia) köyü böyle bir yer. Biz de tam bu köye gidiyoruz. 2500 yıl önce yapılmış ve neredeyse ilk günkü gibi kalan antik yollarda(zamanın otoyolları:)) yürüyüşler
yapacak, gölün hemen kenarında kampımızı kuracak, yüzecek ve sokaklarında eşeklerin dolaştığı etrafı surlarla çevrili, masalsı Kapıkırı Köyü’nün sokaklarında fotograf avına çıkacağız.bafa

Menderes Nehri alüvyonları önünü kapayınca göle dönüşen Bafa, aslında Ege denizinin bir körfeziydi ve bugünkü Kapıkırı bir İyonya liman şehriydi. 1300 m yükseklikteki Latmos Dağlarının eteğinde bir manastırlar şehri. Özellikle Bizans döneminde Ortadoğu’dan gelen keşişlerin mesken tuttuğu bir yer zira.

Baton, varsa bilekli bot yoksa da sağlam tabanlı bir spor ayakkabı ve küçük bir sırt çantası tavsiye ederim, yüzme malzemelerinizi, güneş kremi ve gözlüğünüzü unutmayın:)

bafa-gol-gezginler

Fiyat: 17 kişi ve üzerinde olursak Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + kamp yeri ücreti 230 TL

Çadır kamp yerine bungalovda konaklamak isterseniz ya da yeterli kamp malzemeniz yoksa lütfen facebook özelden yazıp veya emaille bilgi isteyiniz.

Kamp yapacağımız yerde açık büfe kahvaltı 20 TL
Akşam yemeği göl balığı, tavuk ya da köfte ve salata 20 TL

Evden de bir şeyler getirebilirsiniz. Kamp yerinde soğuk bira olacak.

2 kişilik %50 indirimli öğrenci (Lise düzeyine kadar) kontenjanımız elbette bu etkinlik için de geçerli:)

Etkinliğe kesin katılım için 30 Mart 2016 Çarşamba akşam saatlerine kadar etkinlik ücretini ya da en az yarısını aşağıdaki İBAN numarasına göndermelisiniz.

bafa_gol_gezginler1

Serdar Kılıç adına Garanti İban : TR78 0006 2000 2360 0006 6310 94

İletişim: Tursab listesi için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Telefon numaramız: 0534 7284938

Acenta ve Rehberler:
Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Araç hareket yerleri : 1 Nisan Cuma
Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın: 22:00
Göztepe Köprüsü: 22:15
Bostancı Köprüsü: 22:25

E5 boyunca devam edip Eskihisar’dan feribota bineceğiz, dilediğiniz duraktan araca binebilirsiniz.

Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz (gelmelisiniz:)) sonraki duraklarda bekleyen arkadaşlar dallanıp budaklanmazlar:)

NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.

NOT 2: Bizimle tanışmak ve daha uzun süreli etkinliklerde bir arada olmak isteyenleri günübirlik etkinliklerimizde görmeyi çok
isteriz.

NOT 3: Dönüş yolunda trafik durumuna göre güzergah seçiminde değişiklik olabilir, metrobüs veya metroya geçmeniz istenebilir. Özellikle Anadolu yakasından Avrupa’ya dönüşlerde trafik tabelalarında köprü Çamlıca’dan itibaren kapalı görünüyorsa aracımızın son durağı Kadıköy Evlendirme önü, metrobüs ilk duraklarıdır.

Başka bir not daha:) Eğer etkinlik öncesinde ücreti bankaya havale/eft yapamadıysanız ve etkinlik günü HERHANGİ bir nedenle katılamadıysanız, etkinlik ücretinin tamamı sizden talep edilecektir. Zira sizin koltuğunuz gelmediğiniz için boş kalmış oluyor ve gelmeyi sizden daha fazla isteyen başka birilerine yer yok diyoruz.

Etkinliğe katılmak ve sorularınız için:[contact-form-7 id=”50704″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.