Best of Likya (22 – 29 Ekim 2016)

Fethiye – Antalya arasında yaklaşık 509 km olan Likya yolunu tamamladık. Onlarca antik kent, birbirinden güzel koylar, muhteşem manzaralı konaklama yerleri, hikayeler, efsaneler, tanıdığımız yüzlerce yeni insan ve hayat.

gelidonya feneri_gezginler
Anadolu’nun kadim uygarlıklarından Likya’lıların izinde ne çok yol aldık. Şimdi bu uzun yolculuğumuzda en çok beğendiğimiz etapları birlikte yürüyellim istiyoruz. Yüzdüğümüz güzel koylarda yeniden yüzmek, geçtiğimiz en güzel yaylalardan, köylerden birlikte tekrar geçmek, tanıştığımız en güzel insanları size de tanıtmak, en etkileyici antik şehirleri bir kez daha ziyaret etmek için Ekim ayı sonlarında yeniden ışık ülkesi Likya’dayız.

Bu kez uğrayacağımız yerler Olimpos, Adrasan, Gelidonya Feneri, Finike, Kekova ve Kaş.

Etkinliğimiz 22 Ekim Cumartesi günü Kaş’ta başlayacak ve 29 Ekim Cumartesi günü Olimpos’ta bitecek. Bu iki tarih aralığında istediğiniz yerde bize katılıp istediğiniz yerde ve tarihte ayrılabilirsiniz.

Finike yakınlarında Gökbük Kanyonunda dere yürüyüşü yapacak, kanyon içindeki göletlerde yüzecek ve Arykanda antik kentini ziyaret edeceğiz.

Yürüyüş yapacağımız günler, günübirlik yürüyüş malzemelerimizle günde ortalama 15 km yürüyecek ve bulduğumuz her koyda ve her fırsatta yüzeceğiz:) Baton, kafa lambası, gece serinliği için goretex parka veya polar almalısınız. Yağmurluk çantanızda mutlaka bulunmalı.

Olimposta 2 gece konaklayacağız ve bölgede kano, kaya tırmanış ve iniş çalışmaları, oldukça keyifli bir kanyonda yürüyüş yapma şansımız olacak. Akşam Yanartaş’ta şarap ve sucuk, gündüzleri ise harika denizinde dilediğimizce yüzerek geçireceğiz.

7 gece 8 gün sürecek bu harika maceramızda 2 kişilik odalarda taş evler ve bungalovlarda (Kaş – Kekova ve Olimpos) konaklayacağız. Kaştaki konaklamamız ise denize sıfır oldukça sevimli bir aile otelinde olacak.

10 kişi ve üzerinde olursak katılım bedeli 910 (Konaklama + Rehberlik+Tursab Giderleri)

Etkinliğimiz 20 kişiyle sınırlıdır.

Etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı planlarsanız katılım bedeli günlük 130 TL
(Konaklama + Rehberlik+Tursab Giderleri)

Konaklamalarda 2 gün açık büfe akşam yemeği dahil, diğer günlerde yalnızca kahvaltı

Fiyata dahil olmayanlar:
Ara ulaşım maliyetleri
Ekstra yiyecek ve içecekler
Tek kişilik odalarda konaklama halinde fark
Kekova’da ve Olimposta isteyenlerle kano ve tekne kiralama tutarları

İletişim: Tursab listesi için TC kimlik numaralarınızı, araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Etkinliğe kesin katılım için etkinlik ücretinin en az yarısını aşağıdaki İBAN numarasına göndermelisiniz.

Serdar Kılıç adına Garanti İban TR78 0006 2000 2360 0006 6310 94

Acenta ve Rehberler: Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz.

Rehber: Deniz Kartal

Etkinlik Koordinatörü: Sibel Çağlar

NOT 1: Kalp-Şeker ve Yüksek Tansiyon gibi kronik hastalıkları olan varsa etkinlik öncesi mutlaka bilgi vermeliler.

NOT 2: Bizimle tanışmak ve daha uzun süreli etkinliklerde bir arada olmak isteyenleri günübirlik etkinliklerimizde görmeyi çok isteriz.

Daha bitmedi:) Grubun rehberleri koşullara göre etkinlik akışında ve yürüyüş parkurlarında değişiklikler yapabilirler.

Etkinliğe katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurursanız size geri dönüşte bulunacağız.

[contact-form-7 id=”50704″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.